Marzenie właścicieli domów

Marzenie właścicieli domów

Marzeniem wielu posiadaczy domów jednorodzinnych jest taras. Do jego budowy możemy wykorzystać drewno pochodzące z krajowych gatunków drzew, które jest dużo tańsze od drewna z drzew egzotycznych. Deski przeznaczone na budowę tarasu są gładkie lub jedno- lub dwustronnie ryflowane. Deski ryflowane są bardziej dekoracyjne od desek gładkich. Dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo użytkowania,gdyż są mniej śliskie od desek gładkich. Z tarasu wykonanego z desek ryflowanych jest także szybciej odprowadzana woda,która zgromadziła się na tarasie podczas opadów deszczu. Aby drewniany taras służył nam przez długie lata bezpośrednio po zakończeniu jego montażu należy deski zabezpieczyć olejem. Zabieg olejowania należy także powtarzać przynajmniej raz w roku. Wybór środków do olejowania jest bardzo duży. Możemy zdecydować się na olej bezbarwny,ale także na olej,który zmieni kolor desek. Deski tarasowe możemy również pokryć lakierobejcą. Jednak wadą lakierobejc jest ich niska odporność na ścieranie. Dlatego w miejscach szczególnie często eksploatowanych dobrze jest pokryte lakierobejcą deski dodatkowo pokryć warstwą lakieru odpornego na ścieranie i przeznaczonego do zewnętrznych podłóg. Może to być lakier okrętowy.

2 komentarze do “ “Marzenie właścicieli domów”

  1. Aleksandra napisał(a):

    Informacje zawarte w notkach na stronach wydawaly mi sie zawsze malo wiarygodne, ale ta jest bardzo poprawna merytorycznie, co, nie ukrywam, robi wrazenie. Wiele osob wyniesie z niej potrzebne im informacje. Sama interesuje sie taka tematyka, wiec chetnie bede tu zagladac i czytac wszystkie nowe wpisy. Powodzenia w dalszej pracy nad strona, bo na razie, jak widac, idzie ona fantastycznie.

  2. Julia napisał(a):

    Nie moge oderwac sie od lektury, sama jestem zdziwiona. Bede tu wpadac gdy tylko pojawi sie, cos nowego, w sensie, nowe notki oczywiscie. Teksty bardzo fajne, dzieki za wszystkie informacje.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *