Właściwe oświetlenie poddasza

Właściwe oświetlenie poddasza

Decydując się na nadbudowę domu lub na adaptację strychu na pomieszczenie mieszkalne musimy pomyśleć o właściwym oświetleniu poddasza. Do oświetlenia poddasza możemy zastosować okna połaciowe, okna w ścianie szczytowej, okna wcięte w połać dachu lub lukarny. Najlepiej w tej roli spełnią się okna połaciowe,których dodatkową zaletą jest niższy koszt w porównaniu z innymi typami okien. W połaci dachu możemy zamontować okna klapowe. W tym rodzaju okien skrzydło okna obraca się wokół górnej krawędzi okna. Tak skonstruowane okno pozwoli nam na swobodne wyglądanie na zewnątrz przez otwarte okno. W dachu można również zamontować wyłaz dachowy. Wyłaz dachowy ma klapę,która otwiera się pod kątem 90º. Klapa może być otwierana na prawą lub lewą stronę. Wyłaz dachowy umożliwi nam swobodne wyjście na dach. Na rynku dostępne są także balkony dachowe oraz okna klapowo-obrotowe. W oknach klapowo-dachowych skrzydło okna obraca się w połowie jego długości. Takie okna ułatwiają w znaczący sposób mycie ich zewnętrznej powierzchni. Balkony dachowe możemy zamontować w dachach,których kąt nachylenia wynosi od 40 do 50º. Montaż wyłazów dachowych i okien klapowych możliwy jest już w dachach o nachyleniu 7º.

3 komentarze do “ “Właściwe oświetlenie poddasza”

  1. Alan napisał(a):

    Dzieki za notke, przydatny artykul

  2. Sebastian napisał(a):

    Super strona, bede tu teraz czesto zagladac. Ciezko dzis o takie miejsce w Internecie, gdzie znajdziemy informacje zarowno przydatne, jak i przystepnie przedstawione. Jestem na tak!

  3. Andrzej napisał(a):

    Dziękuję za przypomnienie. Zupełnie zapomniałem o tym, że okno może służyć jako źródło światła. Muszę zastanowić się nad przeprojektowaniem dachu. Okno w dachu na pewno będzie oznaczało straty ciepła, ale zaoszczędzę na oświetleniu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *